Internetiturundus

Internetiturundus

Internetiturundus võimaldab ettevõttele saada uusi kliente ja teha seda läbi täpselt mõõdetava protsessi. Tänu sellele on võimalik saada lisainfot külastajate käitumise kohta ning kogutud andmete põhjal pakkuda tähendusrikkamat sisu klientidele.

Tavaliselt suunatakse külastajad ettevõtte kodulehele, kus luuakse esmane usaldus ning selgitatakse pakutavat teenust või toodet lähemalt.

Koduleht peab võitma külastajate usalduse, olema loogilise ülesehitusega ja kahepoolselt kasulik (külastaja saab vastuse oma küsimustele ja Teie saate uue kliendi/hinnapäringu/broneeringu jne).

Uute külastajate saamiseks veebilehele on mitmeid mooduseid, kuid enamlevinud võimalused on Google (tasuline reklaam Google Adwords), Facebook , Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram jpm. Konkreetne valik sõltub pakutavast tootest/teenusest ja sihtrühma tarbimisharjumustest.

Peale külastajate toomist veebilehele saab teostada analüüsi ning vastavalt kogutud andmetele teha parandusi reklaamkampaaniates ja kodulehel.

Ainult läbi analüüsi tulemuste rakendamise, saab muuta uute klientide võitmise lihtsamaks ja soodsamaks.

Kodulehe optimeerimine on ajalooliselt olnud optimeerimine otsingumootorite (Google) jaoks.

Täna omab see mõiste aga palju laiemat tähendust, kuna tuleb alustada sellest, mis on lehekülje eesmärk ning sellest lähtuvalt koostame strateegia selle saavutamiseks.

Väiksemate või uute ettevõtete puhul on otsingumootorite kaudu võimalik luua professionaalne kuvand ning saavutad võrdne platvorm konkurentidega.

Suuremate ettevõtete puhul on otsingumootorite kaudu võimalik luua ettevõttest arvamusliidri kuvand, mis kasvatab brändi teadlikust ning kasvatab loojalsete klientide hulka.

EESMÄRGID

OSTUD

PÄRINGUD

BRONEERINGUD

LIITUMISED

ALLALAADIMISED

FÄNNID

PROTSESS

KÜLASTAJAD

Esimene samm on külastajate suunamine pakkumisele. Levinuimad viisid on sotsiaalmeedia või otsingumootori kaudu reklaamkampaania tegemine, mille kaudu suunatakse juba huvitatud konkreetsele pakkumisele.

PAKKUMINE

Teise sammuna toimub pakkumise pikem tutvustamine, mida tavaliselt tehakse kodulehel. Kodulehel võidetakse külastajate usaldus ning antakse põhjalik info teenuse või toote kohta.

TEHING

Kolmanda sammuna toimub külastajate suunamine soovitud eesmärgi suunas. Eesmärgiks võib olla kohene ostu tegemine, broneerimine, lisainfo päring, uute fännide saamine jpm. Hästi üles ehitatud pakkumine, suunab külastajad just Teile soovitud tegevust teostama.

ANALÜÜS

Muutmaks kogu protsessi veelgi paremaks kogutakse külastajate käitumise kohta andmeid, et veenduda kampaania toimimise kohta. Tänu kogutud andmetele on võimalik kogu protsessi parandada, mis tõstab kogu turunduse kasumlikust.

HILJUTISED TÖÖD

EESMÄRK

Alustava ettevõttena oli kliendil soov tutvustada oma teenuseid. Eesmärgiks oli teenuse info jõudmine võimalikult suurele vaatajaskonnale.

EESMÄRKIDE SAAVUTAMINE

Esialgse kampaania käigus vaadati erinevate turunduskanalite kaudu infot ettevõtte kohta üle 50 000 korra.

Tänu sellele teenis ettevõtte esialgse investeeringu (koduleht, pildid/bännerid, infotekstid) käibes tagasi juba avakuul.

Edaspidi on kulu tunduvalt väiksem, kuna tervet müügimudelit ei pea uuendama, vaid piisab reklaamkampaania muudatustest.

EESMÄRK

Tänu positiivsele kogemusele tasulise internetiturunduse osas, soovis klient suurendada otsingumootorite kaudu tulevate “orgaaniliste” külastajate arvu.

EESMÄRKIDE SAAVUTAMINE

Koduleht oli algselt teisel lehel kõige olulisema märksõnaga – “trepid”.

Avalehele jõudmine toimus juba esimesel kuul ning kolm kuud hiljem on koduleht 4. positsioonil põhilise märksõnaga.

Peamise märksõnaga tehtud töö tulemusena on paranenud positsioonid ka kõikidel teistel märksõnadel, seega ei piirdu kasu ainult ühe märksõna kaudu suurenevate külastajate poolest.

EESMÄRK

Soovisime meeskonnaga teha näidislehte, et näidata kodulehe optimeerimise tulemusi ja otsingumootorite kaudu saadavate uute klientide võitmise kasu.

EESMÄRKIDE SAAVUTAMINE

Juba esimese 3 kuuga jõudsime esilehele peamise märksõnaga – garaaziuks.

6 kuuga jõudsime esilehele paljude kaasnevate märksõnadega nagu garaažiuksed, garaažiuks, garaažiuksed hind jpm.

Leht on hetkel parematel positsioonidel kui suurimate garaažiuste tootjate/müüjate kodulehed nagu Hörmann, K-rauta, Saku Metall.

Lehte külastab kuus 200-300 kõrge ostuhuviga klienti, tänu millele saame tihti hinnapäringuid läbi kontaktivormi (kahjuks me reaalselt garaažiuksi ei müü).

KONTAKT

KRISTJAN HIISJÄRV, Digistrateeg

Aitan leida Sulle lahenduse, kuidas tuua uusi kliente ettevõtte juurde läbi otsingumootorite.

Mõõdetav kasu klientidele on meie töö alustalaks.

Nimi

Kontakt

Sõnum