Kodulehe uuendamine võib tunduda keeruline ettevõtmine, mis neelab ainult ettevõtte ressursse, kuid seda võib vaadata ka võimalusena uuendada oma ettevõtte nägu.
Kaasaegne veebilehe disain lisab ettevõttele usaldusväärsust ning teadmised oma külastajate käitumisest võimaldavad seda kohaldada täpselt ettevõtte sihtrühmale kõige sobivamaks.

Põhjused, miks veebilehte uuendada:

1.    Veebileht näeb välja vana ning aegunud
Esmamulje loeb. Külastaja veenmiseks, et tegemist on usaldusväärse ettevõttega on aega kõigest mõni sekund, kuid kui selle ajaga ei suudeta külastajat veenda olete kaotanud potensiaalse kliendi. Veebileht on teie ettevõtte kuvand internetis, mistõttu on oluline, et see näeks välja professionaalne, värske ning kaasaegne.
2.    Veebileht ei ole „mobiilsete seadmete sõbralik“
Veebilehe külastajad kasutavad informatsiooni hankimisel erinevaid seadmeid, sealhulgas on aina sagedasem, et seda tehakse mobiilsete seadmetega. Google teatas 2015. aastal, et nüüdseks on ülekaalus otsingud, mis tehakse kasutades mobiilseid seadmeid. Lisaks andis Google sel aastal teada, et veebilehed mis ei ole ehitatud moobilsete seadmete sõbralikuks ei ole otsingutulemustes parimatel kohtadel.
Seetõttu on oluline, et veebileht oleks ehitatud mobiilseid seadmeid arvestades ning külastaja ei peaks veebilehelt informatsiooni hankimiseks eraldi vaeva nägema. See tagab, et sinu veebileht suudab „kinni püüda“ kõik potensiaalsed kliendid.
3.    Ei täida ärieesmärke
Olenemata sellest, kui palju sulle oma veebileht meeldib, meeldiks sulle enam see, et see täidab seatud ärieesmärgid. Eesmärkide saavutamine on otsene tagajärg sellest, kuidas sa suudad oma veebilehe külastajaid kaasata, suunata ning mõjutada oma ärieesmärkide suunas. Selleks tuleb veebileht optimeerida vastavalt.
Enne kui alustada veebilehe ümber kujundamist tuleb paika panna ärieesmärgid ning mõõdikud, mille abil selle saavutamist jälgida. On võimalus kaasata uusi tehnoloogiaid, et tõeliselt parandada oma online turundusvõimalusi.
Peale seda, kui sa tead mida sinu veebileht peaks saavutama, saab alustada funktsionaalsema ning efektiivsema veebilehe ehitamisega.
4.    Sisuhaldussüsteemi uuendamine
Kuna tehnoloogia uueneb kiiresti, siis ei pruugi olemasolev sisuhaldussüsteem olla kõige kaasaegsem. See aga loob võimaluse, et leht ei ühildu uute lahendustega mille tõttu ei ole võimalik pakkuda klientidele kaasaegseid lahendusi. Lisaks tekitab see turvariskide suurenemise.
Kaasaegne disain ning sisuhaldusplatvorm loovad aluse, et ettevõtte koduleht on usaldusväärne ning pakub klientidele uusimaid lahendusi. Lisaks on koduleht kaitstum turvariskide vastu.
5.    Ettevõtte ärisuunad muutuvad
Ettevõtte ärisuunad muutuvad ajapikku ning sa soovid, et veebileht toetaks neid muutusi. Suurepärane asi uute tehnoloogiate juures on see, et see annab sinu ettevõttele võimaluse muuta fookust kiirelt ning lihtsalt. See annab sinu ettevõttele ka juurde võimalusi laienemaks teistesse valdkondadesse.
Sotsiaalmeedia, online arvustuste lehed, pilverakendused, klientide haldussüsteemid ning mobiilsed veebilehed olid viis aastat tagasi alles algusjärgus. Ettevõtted mis soovivad ellu jääda ning areneda õpivad uusi tehnoloogiad kasutama enda huvides võimaldades neil pakkuda paremaid tooteid ning teenuseid. Juhul kui sa ei kujunda oma veebilehte ümber ning ei kaasa uusi tehnoloogiaid oma ettevõttes, siis võib olla keeruline pidada sammu teiste ettevõtetega.

Veebileht on teie äri üks osa ning see peaks arenema ning muutuma samuti nagu teie äri kasvab ning tehnoloogiad arenevad. Isegi kui veebileht on ümber kujundatud, ei tohiks sellega asjad lõppeda, vaid veebilehte peaks pidevalt mõõtma (monitoorima), parandama ning arendama.