Tänasel päeval ei pea koduleht olema ainult pelgalt visiitkaardiks. Koduleht võib olla sinu parim müügimees, kes töötab 24 tundi ööpäevas.

Selle saavutamiseks tuleb läbi mõelda, milline on kodulehe eesmärk.

Näiteid kodulehe ärilistest eesmärkidest:

  • Ostu tegemine
  • Päringute saamine
  • Broneeringud
  • Infokirjaga liitumised
  • Allalaadimised
  • Fännid sotsiaalmeedias

 

Eesmärkide saavutamiseks tuleb lisaks mõelda kliendi soovide peale – kui keskenduda ainult enda ärihuvidele ning jätta külastajate soovid tahaplaanile, siis külastajad kahjuks lahkuvad Teie lehelt ning otsivad vastuseid edasi konkurentide lehtedelt.

Tagasiside klientidelt aitab paremini mõista külastajate soove ning seeläbi muuta oma koduleht nende jaoks olulisemaks.

Kui külastaja on piisava info enda jaoks saanud, tuleb neid suunata Teie jaoks oluliste tegevuste suunas. Näitena meie poolt loodud kodulehe tegevusele suunavast blokist:

Tegevusele-suunavad-viited

Tegevusele suunamine tõstab Teie jaoks oluliste äriliste eesmärkide täitmist. Ilma suunamata on inimesed loomult mugavad ning tähelepanu võib hajuda ning lõplik tegevus unustatakse teha. Selle vältimiseks tuleb ise olla külastajatele meelde tuletada külastuse eesmärki.

Teie jaoks soovitud tegevus peab alati olema läheduses – kui on soov suurendada oste, siis peab olema “lisa ostukorvi” nupp lihtsasti leitav; kui on soov suurendada kodulehelt tulevate päringute arvu, siis peaks alati lähedal olema “Küsi lisainfot/Võta ühendust” blokk.

Korralikult üles ehitatud koduleht suudab ka eesmärkide täitmist edukalt mõõta – ainult andmetele tuginedes võib kindel olla, et Teie koduleht toimib nii nagu soovitud ning Te ei kaota kliente konkurentidele.

 

Peagi postitame juba uue õpetuse, kuidas kodulehest maksimumi võtta.