Seekordne postitus teemal  “Kuidas panna koduleht Sinu kasuks tööle” keskendub usalduse loomisele.

Iga klient soovib ostu sooritades tunda kindlust, et ta tegi hea tehingu ning siin tulebki mängu usaldus.

Alljärgnevalt on ära toodud komponendid, millele tähelepanu pöörata:

Kodulehe kujundus

Veebilehe visuaalne külg on esimeseks faktoriks usalduse võitmiseks. Märksõnaks on kaasaegne kodulehe kujundus ning loogiline/harjumuspärane ülesehitus (näiteks logo üleval vasakul nurgas, menüü/navigatsioon paremal pool jne).

Koduleht on ettevõtte visiitkaardiks ning tihtipeale pööratakse visuaalsele poolele kõige enam tähelepanu. Siinkohal tasub aga teadmiseks võtta, et kujunduse osas tuleb klientide jaoks ületada teatud latt, peale seda ei oma usalduse osas tähtsust milline on kirjastiili suurus või lehe taustavärv.

Usalduse võitmiseks ja müükide suurendamiseks tuleb samaväärset tähelepanu pöörata ka teistele komponentidele.

Teenuste/toodete tutvustus

Kliendid soovivad põhjalikku ülevaadet pakutavate teenuste või toodete kohta. Olles oma ala ekspert võib tihtipeale ära ununeda, et kõigile ei ole Sinu poolt pakutav iseenesest mõistetav.

Tekstide kirjutamisel tasub silmas pidada klientide sihtrühma. Näiteks kui peamisteks lehe külastajateks ja klientideks ei ole sama valdkonna eksperdid, siis tasub kirjeldada põhjalikumalt lõpptulemust. Juhul kui peamisteks klientideks on aga sama valdkonna eksperdid, siis tuleks põhjalikumalt (ning ka tehnilisemalt) selgitada töö protsessi.

Keeruliste protsesside kirjeldamisel on väga kasulikuks abivahendiks video kasutamine. Video võimaldab keerukaid protsesse paremini tutvustada ning kogemus on näidanud, et nende kasutamine võib märkimisväärselt tõsta tellimuste/päringute arvu.

Kirjeldades oma toodet/teenust kindlale sihtrühmale muutub see Sinu klientidele sisukamaks ning aitab luua suurema usalduse Sinu poolt pakutava vastu.

Tehtud tööd

See võib kõlada iseenesest mõistetavana, kuid tehtud tööde ehk kogemuse esile toomine aitab tõsta usaldusväärsust Sinu teenuse/toote kohta.

Kui Sinu poolt pakutav lõpptulemus on visuaalselt vaadeldav, siis aitab kõige paremini pildigalerii koos projekti kirjeldusega. Juhul kui pole võimalik pilte kasutada, siis võib piirduda ka ainult tekstilise kirjeldusega.

Kui Sinu poolt pakutav teenus aitab sinu klientidel ärilisi eesmärke saavutada, siis tasub välja tuua ka tehtud töö poolt saadud kasu. See aitab suurendada veelgi usaldusväärsust Sinu poolt pakutava vastu ning aitab lihtsamini võita kliente enda poolele.

Koostööpartnerid/kliendid

Võimaluse korral tasub välja tuua ka koostööpartnerid või kliendid. Juhul kui sinu koostööpartneriteks või klientideks on tuntud ettevõtted, siis nende välja toomine kodulehel aitab Sinul osa saada nende usaldusväärsusest.

Tagasiside

Tihtipeale on üheks parimaks turunduskanaliks olemasolevate klientide suusõnaline soovitus. Selle alternatiiv veebilehel on olemasolevate klientide tagasiside näitamine. See võimaldab lisaks Sinu poolt kirjeldatule saada kinnitust ka teistelt inimestelt, kes on pakutavaga rahule jäänud.

Usalduselemendid

Selle all on mõeldud erinevad visuaalsed elemendid, mis aitavad luua usaldust. Nende valik sõltub valdkonnast, kuid alljärgnevalt toome esile väikese nimekirja neist.

Nendeks võivad olla krediidiinfo eduka ettevõtte sertifikaat, garantii pakkumine, makse- ja turvasertifikaadid, pikaajaline kogemus, teenindatud klientide hulk jne.

 

Nende komponentide kasutamine aitab Sul võita uusi kliente kiiremini ja lihtsamini ning edestada oma konkurente.

Juhul kui soovid abi ka enda kodulehe usalduse tõstmises võta meiega julgesti ühendust.