Kas oled mures, et Google teab liiga palju Sinu isiklikke andmeid, „tänu“ tasahilju omades aina rohkem infot sinu kohta läbi otsingumootori, emaili, ajaplaneerimise halduse äppide, Youtube-i ja ning teiste kanalite kaudu? Nüüd on Google nende murede leevendamiseks loonud uue online tööriista nimetusega „Google About me“, mis lubab sul ise valida, millist informatsiooni sa soovid avalikult näidata – olgu selleks sünniaeg, telefoninumber või midagi muud.

Toode on kättesaadav käesoleva nädala algusest, kuid Google pole seda veel ametlikult avalikustanud. See avastati mitteametliku Google tegemise jälgiva blogi kaudu, Google Operating System, kes avalikustas uut toodet kui asendust vanale Google+ lehele.

Kuid Google on ise avalikustanud, et uus „Google About me“ teenus ei asenda endist Google+ teenust vaid pakub Google erinevate kontode privaatsusandmete ühist haldust. Muudatused uue toote lehel kajastuvad ka ülejäänud kontodel.

Mida uus teenus teeb samas üheselt selgeks on – et Google-il on Sinu kohta palju isiklikku infot.
Kõik see on võimalik tänu 2012. aastal Google-i poolt alustatud privaatuspoliitikate ühildamisega eri teenuste vahel, mis võimaldab neil tänaseks hallata seda ühest kohast. See tähendab, et sinu isiklik info Youtube-st on võimalik liita sinu Gmaili andmetega, mida saab omakorda liita näiteks Google Drive andmetega jne. Tänu sellele saab Google pakkuda veelgi personaalsemat kasutajakogemust, kuid samas ka veelgi täpsemat reklaami. See ei ole aga kõigile meeltmööda, et nüüdseks on kõik andmed liidetud üheks suureks isiklike andmete megalaoks.
Google-i uus „About me“ leht ei vähenda fakti, et ta omab suurt hulka personaalseid andmeid Sinu kohta, kuid nüüd ta vähemalt võimaldab sul veidi hallata infot, mis on kõigile teistele kättesaadav.

Uuel „About me“ lehel saad sa hallata selliseid isiklikke andmeid nagu kussa töötad, oma telefoninumber, emaili aadress, töökoha kontaktandmed, viimati külastatud paigad ja haridus. See, et Google kõike seda teab, võib tulla esialgu üllatusena.
Samas märgib Google, et peale seda kui sa lisad kellegi oma tuttavaks Google-i teenustes, siis nad võivad näha sinu nime, hüüdnime, pilti, taustapilti ning emaili aadressi.

Juhul kui Sulle meeldib oma emaili aadressi avalikult mitte näidata, siis peaks hoolikalt mõtlema oma Google-i teenuste kasutamise osas, kuna Google selgitab, et kuigi sinu nimi ja pilt on nähtavad teistele kasutajatele, siis emaili aadress tehakse nähtavaks juhul kui sa „suhtled“ või „jagad sisu“ nendega. Kuna need on üsnagi ebamäärased ütlused ning omavad laia tõlgendamisruumi ning võimaldavad lõppkasutajad eksitada. Eriti kuna ei ole eraldi võimalust, muuta oma emaili aadress varjatuks, mis on justkui uue lehe olemusega vastuolus.

Hetkel ei ole kogu „About me“ lehe funktsionaalsus veel töökorras ning võib esineda tõrkeid, kuna leht „leiti“ enne selle ametlikku avamist.
Antud lehte esitletase kui ühtset online tööriista, mis võimaldab haarata kontrolli jälle kasutajate kätte, siis sellel on ka teisi motiive. Leht aitab koondada kasutaja erinevate teenuste info ühtsesse kohta, mis oli ka eelkäija Google+ eesmärgiks.

Siinkohal ei tohiks arvata, et Google+ oli täielik ebaõnnestumine, kuna Google-il õnnestus sellest hoolimata kokku koguda kokku Sinu isiklik info. Nüüdsest on lihtsalt selle info avaldamise kontroll mingilmääral ka Sinu kätes.

Viimase avalduse kohaselt on „Google About me“ lehel kasutaja kohta koondatud info Google-ile vabatahtlikult avaldatud nende poolt hallatavates teenustes.