Google on tänasest „Google Apps Unlimited“ kasutajatele pakkumas uut privaatsuse rakendust. Uus andmete turvalisuse tagamise lisa teeb ettevõtete elu lihtsamaks, et töötajad ei saadaks kogemata (või siis mitte kogemata) elektronkirjaga tundliku infot inimestele väljaspool ettevõttet.

Ettevõtted, mis liituvad selle teenusega, saavad oma töötajate elektronkirjadel selle rakenduse aktiveerida ning määratleda ära millist infot ettevõttest väljapoole ei saadeta. Selleks võib olla klientide isikukoodid/reg. number, pangakaardi andmed, salasõnad varjatud andmetele ligipääsuks või muud ettevõtte jaoks olulised andmed. Samuti pakub Google levinumate kaitstavate andmete filtreid ning neid aktiveerides on need koheselt toimivad (Eesti kontekstis küll tuleb endal lisaks määrata milliseid andmeid ettevõttest välja ei lubata).

Google on hetkel valmis teinud reeglid, mis kaitsevad selliseid andmeid nagu USA, Kanada ning Prantsusmaa isikukoodid, Inglismaa autojuhilubade koodid ning isikukoodid, lisaks krediitkaardi numbrid ja pangakonto numbrid.

Google Data Loss Prevention

Google uus rakendus ei otsi neid andmeid mitte ainult kirjast endast vaid ka kirjaga lisatud manustest.

Reeglid saab määrata nii väljaminevale kui ka sisse tulevatel kirjadele. Samuti saab eraldi reeglid kehtestada ettevõtte osakonna siseselt või soovi korral ka inimese kaupa. Ettevõtte siseste kirjade puhul saab lisada märke – „Ainult ettevõtte siseseks kasutamiseks“ ning sellised kirjad blokeeritakse saatmiseks väljaspool ettevõtet.