Tänaseks päevaks pole mingi saladus, et video kasutamine internetiturunduses, on oluline ning selle kasutamine on muutunud turunduses tavapäraseks. Ühest küljest on video eeliseks see, et külastajad on paremini kaasatud ning videoid jagatakse sotsiaalmeedias rohkem võrreldes tavaliste artiklitega ning teisest küljest on video eeliseks selle lihtsam arusaadavus ning kuna inimesed on pigem võlutud video vaatamisest, siis saab selle teostamisel olla loov, et pakkuda unikaalset lähenemist oma toote/teenuse tutvustamisel. Samas tuleb toote/teenuse tutvustamisel läbi video silmas pidada ka video SEO-d, et saavutada soovitud tulemus.

 

Parimad praktikad video nähtavuse suurendamiseks

Esimese sammuna tuleb loomulikult luua video ning siin tuleks mõelda, milline lähenemine on kõige sobivam Teie külastajate jaoks, et see kõnetaks neid kõige paremal viisil. Seejärel tuleb otsustada, millist platvormi kasutada video näitamiseks – kas laadida video üles Youtube-i või otse enda lehele.

Suurem osa ettevõtteid kasutab Youtube-i platvormi video näitamiseks kuna see on lihte, tasuta ning suuruselt teine otsingumootor (suuruselt esimene on Google) ning see jätab ikkagi võimaluse video lihtsasti oma lehele lisada. Tänu sellele, et Google omab ka Youtube-i, siis on sinna üles laetud videod kergemini Google-i otsingumootoris leitavad.

Samas toome siin artiklis välja ka põhjused, miks on teinekord kasulik videot otse enda lehele üles laadida.

Kui aga kasutada Youtube-i lahendust oma video näitamisel, siis sealne algoritm, mille alusel määratakse parimaid positsioone otsingutes sõltub järgnevatest faktoritest:

  • Kui tihti videot on vaadatud
  • Kui pikalt videot vaadatakse
  • Kui tihti on video lisatud kasutajate playlisti
  • Positiivsete kommentaaride hulk
  • Kui palju jälgijaid kanalil on
  • Kui palju on videot lisatud teistele veebilehtedele

Video vaatamine

Selleks et videol läheks hästi kõigi eelnimetatud faktoritega, siis Teie video peab olema kvaliteetne ning pakkuma väärtusliku infot Teie külastajatele, kuid samuti peab olema optimeeritud Youtube-i otsingurobotite jaoks. Kuna suurema osa positsioonide määramisest teevad ära automaatsed otsingurobotid, siis tuleb sisu teha neile arusaadavaks. Allpool on ära toodud mõned video optimeerimise nõuanded:

 

Märksõnade kasutamine

Märksõnad on hea viis optimeerimise alustamiseks. Nagu traditsioonilise otsingumootorite optimeerimise korral, tuleb Youtube-i otsingurobotite jaoks selgeks teha, mis on video sisuks ning märksõnad on oluliseks osaks sisu selgitamisel. Märksõnade puhul tasub lisada neid, mis on loomulikult Teie videoga seotud, kuid samas ei tee paha, et te lisate märksõnu ka video pealkirja, kirjeldusse ning siltidesse (tag).

Märksõnade valikul tasub teha eelnevalt veidi kodutööd, selgitamaks välja populaarsed märksõnad või fraasid Teie teenuse või tootega. Populaarsete märksõnade ja fraaside väljaselgitamiseks on lihtne kasutada märksõna planeerijat. Kuigi videoga on lihtsam saavutada kõrgeid positsioone Youtube-i otsingus, siis teatud märksõnade puhul on võimalik saavutada kõrgeid positsioone mõlemas otsingumootoris – Youtube ja Google. Olenevalt märksõna iseloomust kuvab Google parimate märksõnade seas ka videosid – näiteks märksõnaga „nunnud kassid“.

Lühidalt kokku võttes, enne kui valid märksõna mis võib toimida hästi Youtube-s, tee kiire kontroll, kas Google paneb selliste märksõnade puhul parimate tulemuste sekka ka videod. Kui ta seda teeb, siis sa oled valinud hea märksõna, et saavutada maksimaalne kasu oma videost mõlemas otsingumootoris.

 

Lööv pealkiri

Üks osa oma video optimeerimisest on pealkiri, mis peaks teiste seast välja paistma, kuid samas ei tasu unustada lisamast pealkirja ka oma video märksõnu, et need oleks otsirobotite poolt leitavad. Pealkirja puhul on oluline kuidas märksõna on pealkirja lisatud, et saavutada soovitud tulemus. Näiteks kui märksõna või fraas, millega soovite saavutada parimaid tulemusi otsingus on „Kuidas leida uusi kliente“, siis tasub pealkirjas märksõna lisada kohe algusesse „Kuidas leida uusi kliente vaid 30 minutiga“, mitte „30 minutiga teeme selgeks kuidas leida uusi kliente“.

 

Põhjalik kirjeldus

Tasub meeles pidada, et Youtube-i otsirobotid ei vaata Teie videot, et selgeks teha selles peituvat sisu. Video kirjeldus on koht kuhu saab lisada kõige enam teksti otsirobotite jaoks, seetõttu tuleb seda maksimaalselt ära kasutada. Sinna tuleb lisada oma eelnevalt paika pandud märksõnad video kohta – see aitab neil saavutada paremaid tulemusi konkreetsete märksõnade puhul, kuid aitab saavutada paremaid positsioone ka sellega seonduvate pikemate märksõnade ja fraaside korral.

Üheks võimaluseks kuidas tagada, et kirjelduses oleks ära toodud kõik märksõnad ning saavutada parimaid tulemusi on lisada kirjeldusse video ärakiri. Kui tegemist on videoga, mis selgitab veidi keerukamat probleemi, siis külastajad tahavad tihtipeale viidata konkreetsele lahendusele ning video tekstiline ärakiri annab neile selleks lisavõimaluse.

 

Lisa sildid

Videote puhul on sisu sildistamine reaalselt kasulik. Kaasa olulised märksõnad ning fraasid video siltide nimistusse, see annab otsirobotitele teada lisainfot millistesse kategooriatesse Teie video paigutada. Tasub mõelda millised võiksid olla seonduvad märksõnad või fraasid, mida Teie sihtrühm võib otsinguks kasutada ning siis lisada need video siltide nimistusse.

 

Sisukaart ning Schema.org

Sisukaart on üks lihtsamaid viise otsirobotitele teada andmiseks, et Teie lehele on lisatud video ning seeläbi selle indekseerimine otsingumootorite jaoks. See on parim alternatiiv oma video nähtavaks tegemisele, kui ei soovita kasutada Youtube-i platvormi. Rohkem infot kuidas luua video sisukaart ning miks see on oluline saab sellelt lingilt.

Lisaks tasub kasutada Schema.org märgendamist, et tagada optimeeritud video. Schema.org märgendamine pakub otsirobotitele lisainfot – eriti video kirjelduse osas.